Tisková zpráva 30.11.2023

vyjádření k informacím, které se objevily na sociálních sítích

V Jičíně, 30.11. 2023

Vážení příznivci festivalu Jičín – město pohádky,

V reakci na znepokojující informace týkající se pořádání festivalu Jičín – město pohádky, které kolují na sociálních sítích, chceme s rozhodností oznámit, že v souvislosti s organizačními změnami mezi pořadateli, Nadačním fondem Jičín – město pohádky a městem Jičín, není pořádání festivalu nijak ohroženo. Cílem probíhajících změn je nejen udržet festival Jičín – město pohádky v následujících letech, ale také zajistit jeho kontinuitu pro budoucí generace.

Rádi bychom zdůraznili, že změny mezi spolupořadateli se týkají převážně struktury financování a s tím spojeným přesunem větší části odpovědnosti při spolupořádání z Nadačního fondu na město Jičín. Tím bude možné vyčlenit chybějící finanční prostředky z městského rozpočtu. Tyto změny nemají žádný vliv na samotný program festivalu ani na nadšení jednotlivých členů organizačního týmu. Jsme přesvědčeni, že právě díky nim se nám podaří udržet festival a přinést mnoho nezapomenutelných zážitků našim návštěvníkům v dalších letech.

Současně směřujeme ke stabilizaci organizačního týmu a kvality pořádání mezi jednotlivými ročníky, stejně jako k vytvoření dlouhodobé dramaturgicko-režijní koncepce festivalu.

Pro aktuální a oficiální informace ohledně festivalu sledujte naše oficiální webové a Facebookové stránky.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání v září 2024!

 

Správní rada Nadačního fondu Jičín – město pohádky

Ladislav Horváth – předseda správní rady

Alena Stillerová – člen správní rady

Zuzana Vavřincová – člen správní rady

Zde tisková zpráva ke stažení: 231130_tiskova_zprava