Pomoc Bertíkovi na jeho cestě DRAŽBA

DRAŽBA obrazu pro Bertíka

V rámci 32. ročníku festivalu Jičín – město pohádky jste se mohli v Pohádkových novinách setkat s příběhem malého Bertíka, který ten začátek v životě nemá úplně jednoduchý. Celý výtěžek z prodeje Pohádkových novin bude věnován právě jemu na rehabilitace. Pokud chcete též přispět, máte také ještě možnost. Od pátku 13.10. vyhlašujeme DRAŽBU obrazu od Atelieru Anny Holubové. Obraz nese příznačný název Kouzelníček a je 50x70cm velký. Své příhozy piště dolů do komentáře. Nejvyšší bude 20.10. kontaktován ohledně předání. 

Jmenuji se Albert Černý, ale pro všechny moje nejbližší a kamarády jsem Bertík, Berťajs, Bebajz, Berťulínek Je mi 21 měsíců a chtěl bych se s Vámi podělit o svůj příběh. Vím, že musíte za chvilku běžet, tak se pokusím svůj příběh co nejvíce zkrátit, i když první rok mého života by dal na knihu (minimálně pro zájemce o lékařskou vědu).

Narodil jsem se jako zdravé miminko (alespoň podle propouštěcí zprávy z porodnice), ale již ve dvou měsících jsem musel poprvé postoupit celkovou anestezii a doktoři mi opravili bříško (akutní operace pupeční kýly, což se u takto malých miminek provádí jen ve výjimečných případech). Ale to není důvod, proč se můj příběh dostal až do Vašich rukou.

Od narození mě moc neposlouchaly nožičky, ale původ problému směřovali lékaři k problémům s kýlou, a tak jsem po zahojení kýly začal intenzivně cvičit (Vojtova metoda). Sice se mi nakonec podařilo přetočit na bříško a dokázal jsem i dolézt, nebo spíše doskákat pro hračky, ale další pokroky nepřicházely, a proto jsem musel podstoupit neurologické vyšetření, další celkovou anestezii a vyšetření mozku a páteře magnetickou rezonancí, abych se nakonec dozvěděl, že jsem se jako zdravé miminko nenarodil.

Magnetická rezonance odhalila deformaci dvou hrudních obratlů, kde není dostatek místa pro míchu a ztenčení míchy zapříčiňuje omezenou hybnost mých nožiček. Jedná se bohužel o ojedinělou vrozenou vadu.

Prošel jsem za mou dosavadní cestu spousty a spousty lékařských vyšetření, ale jediné, na čem se všichni lékaři shodli je intenzivní rehabilitace a víra, že moje malé tělíčko tento obrovský problém překoná, a jednou se dočkám toho, že udělám svůj první krok (pro většinu lidí banalita, o které si ani neuvědomují, jaký je to neskutečný dar).

 

Intenzivní rehabilitační pobyty a speciální terapie, se kterými se také pojí pořízení speciálních pomůcek, nejsou bohužel hrazeny zdravotní pojišťovnou. Zdravotní pojišťovna mi uhradila lázeňský pobyt a speciální vertikalizační stroj, který učí mé tělíčko a orgány si zvykat na vertikální polohu (doposud jen lezu po čtyřech a maximálně sám zvládnu vysoký klek).

Tímto bych Vás chtěl všechny ze srdce poprosit o jakoukoliv finanční pomoc, abych i já mohl jednou vykročit a užít si ten krásný pocit, kdy se postavím na své vlastní nožičky a udělám své první krůčky. Hrozně rád bych dohnal své malé kamarády, protože už teď je mi moc smutno, když kolem mě dělají první krůčky a já musíme jen sedět v kočárku, nebo lézt po čtyřech, z čeho mám odřená kolínka a trpí mé ručičky. Dopřejte mi prosím ten pocit svobody pohybu.

Darované finanční prostředky by rodiče použili pouze na uhrazení neuro-rehabilitačních terapií, které pravidelně podstupuji v Neuro Centru Cortex (Praha) a v centru Sarema (Liberec).

Ze srdce všem děkuji

BertíK