22. ročník 2012

Téma

Pohádkové Pimprlatérium

22. ročník kulturního festivalu Jičín – město pohádky
12. – 16. září 2012

Připomněli jsme si 100. výročí narození Jiřího Trnky (*24. 2. 1912, †30. 12. 1969)
90. výročí narození Marie Kubátové (*8. 8. 1922)

Podtituly dnů byly názvy loutkových představení, které hrálo LD Srdíčko, Jičín,
slavící 60. výročí svého založení.

Na co jste se mohli těšit 2012


22. ročník festivalu Jičín – město pohádky

Jiří Trnka (*24. 2. 1912, †30. 12. 1969)

Letos uplynulo 100 let od narození Jiřího Trnky, významného českého výtvarníka, ilustrátora a tvůrce animovaných filmů. Jeho osobitý styl a dokonalé kreslené a loutkové animace přinesly svému tvůrci celosvětové uznání a řadu domácích i zahraničních prestižních ocenění.


Marie Kubátová (*8. 8. 1922)

Významné životní jubileum spisovatelky Marie Kubátové – 90 let, blahopřejeme. Je autorkou mnoha půvabných knih pro děti, posbírala a sepsala nádherné Krkonošské pohádky. Pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce, příběhy z krkonošských hor a podhůří. Jak sama říká: ,,Píšu ráda o příbězích, které lemovaly můj stezníček životem jak patníčky na mé cestě. Vždyť i věci mají svou paměť – a nesou otisk doby.“

Marie Kubátová byla i jednou ze tří sudiček, které stály u kolébky jičínské pohádkové slavnosti. Její přání, aby blažené hrátky s pohádkou, barvami, písničkami a fantazií poznamenaly všechny poutníky, kteří projdou pohádkovým královstvím, a přesáhly jako doteky čehosi radostného, čistého i do světa nás, kteří jsme už dávno vyzuli bačkůrky z mechu, se každoročně snaží naplňovat několik desítek nadšenců připravujících festival Jičín – město pohádky. V roce 2002 jí bylo uděleno čestné občanství pohádkového města Jičína.


Animánie

Projekt Animánie obecně prospěšné společnosti OCET o. p. s. od roku 2006 přibližuje možnosti animace širokému spektru zájemců od dětí a mládeže, přes pedagogy až po laickou veřejnost. Každoročně nabízí projekce animovaných filmů i možnost vyzkoušet si vlastní animační práci prostřednictvím workshopů pro školní a zájmové skupiny, pedagogy a zájemce z řad široké veřejnosti.

Realizujeme:

– kurzy animace
– programy pro školy
– festival nejen animovaného filmu Podzimní sklizeň
– Celostátní soutěžní přehlídka dětské a studentské audiovizuální tvorby
– workshopy, animační soustředění a dílny (vč. animačních dílen “na míru”)
– komentované projekce pro širokou veřejnost (vč. projekcí “na míru”)

www.animanie.cz
www.ocetplzen.cz


Autopohádky – Michal, Žabka, Břetislav Pojar, Fáňa Váša

Rozsáhlá loutková výstava Autopohádky vychází z českého animovaného celovečerního filmu Autopohádky, který vznikl na základě knížky Jiřího Marka (Vražda v hotelu Excelsior, Hříšní lidé města pražského).

Působivá kolekce, určená zejména dětem, jejich rodičům, ale také filmovým fandům, nabídne přes desítku filmových dekorací a desítky loutek z filmu Autopohádky. Můžete nahlédnout přímo do tajů filmových scén, např. na úžasné pohádkové náměstí, do kanceláře pana účeního Pištory, do stylové zahradní restaurace nebo na okresní silnici, kde se prohánějí „autopohádkové“ automobily. V kolekci jsou zastoupeny loutky, dekorace a návrhy předního českého výtvarníka Michala Žabky, legendy českého filmu Břetislava Pojara nebo jednoho z nejlepších českých animátorů Fáni Váši.


Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijela…

Jaký je svět bez barev a světla? 14. až 16. září to můžete vyzkoušet na vlastní kůži! Přijede k nám na festival JMP historicky první zatemněný autobus s neobvyklou Kavárnou POTMĚ. Obslouží vás nevidomí a zprostředkují neopakovatelný zážitek z návštěvy kavárny, ve které vyzkoušíte, jaké je to vnímat svět bez jednoho z nejdůležitějších smyslů – zraku. Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete 100 Kč do sbírky Světluška a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrníček.


Světluška

Je tradiční charitativní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který provází děti i dospělé s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: učit se znovu a znovu umění života ve tmě. Patronkou Světlušky je Aneta Langerová, která vystoupila loni na JMP spolu s nevidomými dětmi z Konzervatoře Jana Deyla a Školy Jaroslava Ježka, Praha.

Jak můžete pomoci právě Vy?

Po celý rok můžete přispět na konto „deset devítek“ 99999 99999/0100 nebo odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA na číslo 87 777 a každý měsíc po dobu jednoho roku Vám bude odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.


La Putyka

Kombinaci vrcholné akrobacie, kde jako by neplatily fyzikální zákony, pod širým nebem a za doprovodu živé hudby předvedou pod vedením
principála Rosti Nováka akrobaté a herci z pražského souboru La Putyka, specializujícího se na fenomén nového cirkusu.
Režie: Rostislav Novák
Produkce: Cirk La Putyka
Účinkují: akrobaté a herci souboru LaPutyka
www.laputyka.cz


Pohádkový průvod masek – středa  12. 9. v 16:00

Vyrážíme od ZŠ Husova s řazením v 15:30 hodin. Průvod půjde přes pěší zónu Husova, Valdickou bránou na Valdštejnovo náměstí včele s dětským purkmistrem, městskou pohádkovou radou, patronem pohádkového města Jiřím Lábusem. Rádi uvítáme Kašpárky, víly, čerty, skřítky, princezny i rytíře, čaroděje i čarodějnice, vodníky i Honzy a další pohádkové postavičky. Během průvodu i po něm budou vybírany nejlepší z nich. Po zahájení festivalu s předáním klíčů od města dětem bude pokračovat rej masek. Vítáme samozřejmě vás všechny. Pokud chcete, můžete si zakoupit papírovou čepici Kašpárka a stát se jedním z nich (10 Kč, před ZŠ Husova).


PROJEKT – handicapovaní pořádají a vedou svoji tvůrčí dílnu

Byl po odzkoušení v minulých letech (např. DUHA Praha, chráněné bydlení) uznán životaschopným a po předběžných osobních návštěvách a jednáních ve vytipovaných zařízeních odstartován v roce 2010. Funguje třetím rokem, a dobře, spokojenost je na obou stranách. NF tím naplňuje své poslání nejen v rámci statutu a naplnění filosofie festivalu, ale především měrou vrchovatou se řadí k těm subjektům v tomto státě, které zcela nezištně a hlavně konkrétní pomocí plní morální, mravní a sociální kodex vůči handicapovaným spoluobčanům.
Ekonomické podmínky projektu – materiál, dopravu a stravování v průběhu konání dílny, tj. po dobu všech festivalových dní, hradí NF JMP.
Doplňující aktivitou projektu je prodej výrobků chráněných dílen (samozřejmě bez rabatu), prodavači jsou pomocníci z řad studentů či seniorů, které odměňuje NF JMP.

Zároveň zásluhou NF JMP získaly Fokus, Mladá Boleslav, Služby sociální péče Tereza, Benešov u Semil a Život bez bariér o.s., Nová Paka šeky po 50 000,- Kč (Oranžové kolo ČEZ).

Projekt počítá po třech letech s obměnou spolupracujících subjektů, přičemž tyto „zapracované“ se samozřejmě mohou účastnit již vlastní iniciativou.


60 let – Srdíčko

Loutkové divadlo Srdíčko sídlí v Masarykově divadle v Jičíně, kde si jeho členové vlastními silami vybudovali divadelní sál a zázemí. Tvoří ho parta nadšených lidí, kteří pravidelně od října do dubna hrají každých 14 dní pohádky pro děti. Hraje se pouze v sobotu, vždy od 14 a 16 hodin. Každá pohádka se hraje 1 měsíc, t.j. pouze 4 představení. Všechny pohádky jsou hrány ve vlastní úpravě – buď se jedná přímo o pohádky psané pro divadlo, nebo vychází z námětů lidových pohádek, případně na námět jiného autora. Veškeré kulisy a rekvizity jsou vlastní výroby a hudba k pohádkám je dílem „dvorního“ skladatele Štefana Hudce.

Úterý 11. 9. 2012

ČasProgramMísto konání
9:00 – 17:00Otevírají se výstavyzámek – muzeum, galerie
10:00Slavnostní zahájení 16. knihovnické dílny na téma Dovednosti mezilidské komunikace
Jedním z bodů programu dílny je Besedování
se spisovatelem a novinářem Ondřejem Neffem
(od 18:30 do 20:00).
Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně
17:00Vernisáž k otevření výstavy Autopohádek
Výstavu zahájí Michal Žabka, výtvarník a režisér jedné z epizod Autopohádek.
zámek – obřadní síň

Středa 12. 9. 2015

Kašpárkova kouzelná kniha

Den Českého rozhlasu 2 Praha

Dnes odpoledne velký tradiční průvod pohádkových bytostí.
Zveme všechny děti i dospělé – místní i přespolní…

ČasProgramMísto konání
8:00Otevírají se výstavymuzeum, galerie, obřadní síň
 Farmářský trhu kostela sv. Jakuba
9:0016. knihovnická dílna – Dovednosti mezilidské komunikace
Jedním z bodů programu je v 19:30 Listování – 
– scénické čtení pro dospělé Dobrý proti severáku.
Knihovna 
Václava Čtvrtka v Jičíně
9:00 10:00
11:00
Pohádka naruby – loutkové divadlo Martínek, Libáň
Klasické pohádkové postavy (režie Petr Stránský, od 3 let, 25 Kč).
LD Srdíčko
14:00Otevření Pohádkové poštyzámek
– obřadní síň
15:30Řazení průvoduHusova ulice
před ZŠ
16:00Tradiční pohádkový průvod v maskách s dětským purkmistrem a pohádkovou radou s výběrem nejzajímavějších masek. Trasa průvodu
Provází Kašpárek v rohlíku a bubeníci z kapely MLASK – bubenické trio absolventů konzervatoře Pardubice.
pěší zónou na Valdštejnovo nám.
16:30Zahájení festivalu s Jiřím Lábusem, patronem hlavního města pohádky, předání klíčů od města dětemValdštejnovo nám. – hlavní pódium
17:00Rej masek s vyhodnocením masek, losování, společné fotografováníValdštejnovo nám.
18:00Kašpárek v rohlíku – koncertní show ve stylu bejbypankuValdštejnovo nám. – hlavní pódium
19:00Pohádky u kašny
Z vlastní tvorby čte PhDr. Ilona Pluhařová.
zámek 
– velké nádvoří
19:00Kalamajka – Fidle, Jičín
Společenství muzikantů a zpěváků hrající lidové písně z našeho kraje.
K-klub
20:00Ať žije Kocourkov – Vojta Vrtek, Kejklířské divadlo z Doudleb
Dva bývalí starostové Kocourkova chtějí od lidí rozsoudit, kdo může za zkázu Kocourkova (od 7 let).
Valdštejnovo nám.
20:00ZprzHo – místní bluegrassová kapelaRyneček
– nám. Svobody
21:00Rodinné promítání – Autopohádky, ČR, 2011, 83 min.
Animovaný povídkový soubor film na motivy knížky Jiřího Marka.
O princezně, která se nesmála (režie Břetislav Pojar).
Účetní a Víla (režie Michal Žabka).
O rybáři Maršíčkovi (režie František Váša).
Vincent (režie Libor Pixa).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium

Čtvrtek 13. 9. 2012

Honza, čert a Kašpárek

Den se Sluníčkem a Mateřídouškou

ČasProgramMísto konání
8:00Otevírají se výstavy, Pohádková pošta,
jarmark, pouliční občerstvení
centrum města
 Farmářský trhu kostela sv. Jakuba
9:00 – 17:00Zahájení hry Putování za rolničkouinfostánek na Valdštejnově nám.
 Pracující pohádkové tvůrčí dílnycentrum města
 Odpočinkový koutek U Ovčí babičkyzámecký park
9:00 – 17:00
 
Barevný den
Zábavný program k podpoře třídění a recyklace vysloužilých elektrozařízení. Připravila společnost ELEKTROWIN a.s. a ASEKOL s.r.o.
Žižkovo nám.
9:00O Budulínkovi – ZŠ, Ostroměř
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako operka (pro MŠ a 1. st. ZŠ).
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeDěti ráje – Stacionář Kamarád, Jičín
Taneční vystoupení na hudbu Michala Davida.
 
následujeKdyby prase mělo křídla
Dramatizace tří písní od Pavla Šruta v podání ZŠ, Železnice.
 
9:00Perníková chaloupka – Divadlo Drak, Hradec Králové
(Režie Jsef Krofta, od 3 let, 35 Kč).
Masarykovo divadlo – velký sál
9:00Děti hrají dětem  – divadelní dopoledne (pro 2. – 5. třídy ZŠ)K-klub
 Kocourkov – NUM.éra, ZŠ a MŠ, Libáň
Tři příběhy z Kocourkova volně podle Josefa Hiršala a Jiřího Koláře (režie Petr Stránský).
 
následujePsanci – K-klub, Jičín
Dvě povídky jako anekdota z knížky Jirka postrach rodiny.
 
následujeČarodějnice – Studio Šrámkova domu, Sobotka
Malý kluk zachrání děti ve své zemi před čarodějnicemi – dětský horor plný písní.
 
9:00 10:00Jak hastrmánek Haničce svatbu zachránil – LS Rolnička, Nová Paka
Knížepán pošle Haniččina Jiříka na vojnu, svatbu jí však pomohou zachránit místní strašidla (25 Kč).
LD Srdíčko
10:00Hraje a zpívá ZUŠ J. B. Foerstera, JičínValdštejnovo nám. – 2. pódium
10:00Kolokvium – Byli jsme a budeme zase loutkami?
Odbornou rozpravu i pro širokou veřejnost moderuje JUDr. Jaroslav Veselý (2 hod.).
PhDr. Jan Šolc – Pohádkový Jičín a čas třetí vlny
Mgr. Jan Jiterský – Odezdikezdismus ve školství
Mgr. Marcela Chalupová – Moje cesta za katedru
doc. PhDr. Pavel Vacek, Ph.D. – Dítě, dobro a zlo a dnešní svět
PhDr. Pavel Beňo – Mobbing, bossing atd. a jak jim čelit? (www.civilcourage-tv.eu)
zámek
– obřadní síň
10:00O kouzelné kuličce, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel
Vojta Vrtek, Kejklířské divadlo z Doudleb
Dle tradice jarmarečních divadelníků využívá kejklířské
a artistické techniky, živou muziku, loutkoherectví a činohru (od 5 let).
Ryneček
– nám. Svobody
11:00Standa a Vanda – zábavný pořad
se soutěžemi a písničkami pro děti s časopisem Sluníčko
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
11:00Jak hastrmánek Haničce svatbu zachránil – LS Rolnička, Nová Paka
Knížepán pošle Haniččina Jiříka na vojnu, svatbu jí však pomohou zachránit místní strašidla (25 Kč).
LD Srdíčko
11:00Děti hrají dětem  – pokračuje divadelní dopoledne (pro 3. – 7. třídy ZŠ)K-klub
 Celé léto v jednom dni – Korálovka, ZŠ, Dětenice
Loutkové představení dle povídky Raye Bradburyho.
Děj se odehrává na Venuši, na které stále prší. Jednou za 7 let déšť na hodinu ustane a vykoukne Slunce. Co se asi stane?
 
následujeJeník a upíři – K-klub, Jičín
Strašidelný dobrodružný příběh.
 
následujeDalimilova kronika – K-klub, Jičín
Dramatizace dvou českých pověstí Libuše a Ctirad a Šárka.
 
následujeNejlepší střelec – Studio Šrámkova domu, Sobotka
Korejská lidová pohádka o chytrosti a naivitě.
 
13:00O Budulínkovi – ZŠ, Ostroměř
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako operka operka (pro MŠ a 1. st. ZŠ).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
následujeDěti ráje – Stacionář Kamarád, Jičín
Taneční vystoupení na hudbu Michala Davida.
 
následujeKdyby prase mělo křídla
Dramatizace tří písní od Pavla Šruta v podání ZŠ, Železnice.
 
13:00Vodníčku, vrať se – Divadlo z půdy, Klášter Hradiště nad Jizerou
Vodník Volšoveček a jeho život mezi lidmi na břehu řeky
u starého mlýna (režie František Pešán, pro 1. st. ZŠ).
Ryneček
– nám. Svobody
14:00Mach a Šebestová u Smolíčka Pacholíčka – ZŠ, Jaroměř
Mach a Šebestová se vydají se třídou na výlet do pohádky
O Smolíčkovi a v dobré víře ji zcela změní.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeJak se Boubelka a Nítěnka nechtěly vdávat – ZŠ, Jaroměř
O princeznách, princích a hodné čarodějnici.
 
15:00Červená karkulka – Domov pod Kuňkou, Ráby
Klasické zpracování (pro MŠ a 1. st. ZŠ).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
16:00Hraje a zpívá ZUŠ J. B. Foerstera, JičínValdštejnovo nám. – hlavní pódium
16:00Jak hastrmánek Haničce svatbu zachránil – LS Rolnička, Nová Paka
Knížepán pošle Haniččina Jiříka na vojnu, svatbu jí však pomohou zachránit místní strašidla.
Ryneček
– nám. Svobody
16:00Závodíme na koloběžkách s C.S.CARGO a.s.
Přijeďte si zazávodit se svou koloběžkou (pro děti do 7 let).
Husova ulice
17:00Začarovaná princezna – Divadlo z půdy, Klášter Hradiště nad Jizerou
Loutkový detektivní muzikál (režie František Pešán, pro MŠ a 1. st. ZŠ).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
17:00Hajaja – herec Petr Forman
čte pohádku z knížky Marie Kubátové. Patronem pořadu je C.S.CARGO a.s.
farská zahrada
18:00Šípková Růženka – Gutta, pěvecký sbor ZŠ a MŠ, Dýšina
Operka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
19:00Pohádky u kašny
Z vlastní tvorby čte PhDr. Ilona Pluhařová.
zámek 
– velké nádvoří
19:00Ta naše písnička česká – Divadlo z půdy, František Pešán, Klášter Hradiště nad Jizerou
Písničky staré Prahy a melodie Karla Hašlera.
Ryneček
– nám. Svobody
20:00Smradlavý hračky a jejich Smradi
Bigbítová legenda z Jičína vystoupí se svými dětmi.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
21:00Rodinné promítání – Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka, GB, 2005, 85 min.
Blíží se zeleninová soutěž a zahrádky začne plundrovat neznámá příšera. Vynálezce Wallace se psem Gromitem a snobským Victorem se vydají po stopě příšery stejně jako po srdci jedné ženy. (Režie Nick Park).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
21:00Větráci
Bluegrassová kapela z Kopidlna.
Ryneček
– nám. Svobody

Pátek 14. 9. 2012

Kašpárek a strašný drak Buchtorád

Den deníku Právo

ČasProgramMísto konání
8:00Otevírají se výstavy, Pohádková pošta,
jarmark, pouliční občerstvení
centrum města
 Farmářský trhu kostela sv. Jakuba
9:00 – 17:00Pokračování hry Putování za rolničkouinfostánek na Valdštejnově nám.
 Pracují pohádkové tvůrčí dílny centrum města
 Odpočinkový koutek U Ovčí babičky zámecký park
9:00 – 17:00Zábavná setkání v dílně Seco GROUP a.s. – vystoupení cvičeného pejska, mažoretek a mnoho dalšího…Valdštejnovo nám.
9:00 – 13:00Sokolení – sportovní aktivity pro MŠ a ZŠ pod záštitou Sokola Jičín
Trampolína, ukázky karate, frisbee, přehazovaná, přihrávaná, disk, golf, Běh naděje.
Matějkovo cvičiště
9:00Šípková Růženka – Gutta, pěvecký sbor ZŠ a MŠ, Dýšina
Operka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeModlitba pro vodu – Život bez bariér o.s., Nová Paka
Scénický tanec na hudbu skupiny Hradišťan, vystoupí klienti denního stacionáře.
 
9:00Čertovské pohádky – divadelní soubor MLS, K-klub, Jičín
Pohádky o čertech z různých zemí.
zámek
– velké nádvoří
9:00 10:00Kašpárek a strašný drak Buchtorád – LD Srdíčko, Jičín
Záludný ministr si chce s pomocí draka vzít princeznu
a stát se králem, ale v cestě mu stojí Kašpárek. (Od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
10:00Zázračná medicína – Dětský dramatický soubor Divadla Vydýcháno, ZUŠ, Liberec
Pohádka dle Roalda Dahla o sourozencích a jejich trablích
se zahořklou babičkou – čarodějnicí. (Od 5 let)
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
10:00Caffé Caffka – 13. třída lycea, ZŠ a SŠ waldorfská, Semily
Koláž z díla Franze Kafky, dramatizace povídek, deníkových záznamů a částí korespondence očima studentů. (Od 15 let)
K-klub
10:00O zlaté rybce – Divadlo Puls, Praha
Pohádka o chamtivosti plná kouzel. (Režie Lucie Radimerská a Klára Hutečková, pro MŠ)
Ryneček
– nám. Svobody
10:00Anča a Pepík – Buchty a loutky, Praha
Dobrodružný loutkový komiks pro děti podle Lucie Lomové. Známé myši z komiksu budou stíhat lupiči, ale naštěstí jim pomůže kouzelný kafemlýnek. (Režie Vít Brukner, od 5 let, 40 Kč)
Masarykovo divadlo – malý sál
10:00Křest knihy Dárek pro Ježíška – za účasti vydavatele, nakladatelství Portál, Praha, a překladatelky Dragy Zlatníkové. Povídání o knize, čtení ukázek a soutěž o knihu. Pozvánkazámek
– obřadní síň
10:00Skotačíme na ŽižkáčiŽižkovo náměstí
 Aerobik Sportovních zařízení města Jičína
Mambo, Pomáda, Sweet Dangers, Miniretro, Sportovní aerobik, step, fitness.
 
následujeBarvy tance – taneční obor K-klubu, Jičín
Choreografie různých stylů moderních tanců.
 
následujeVolanické mažoretky 
následujeFIT aerobic 1. ZŠ, Jičín – ukázka aerobiku 3-6letých dívek 
11:00 – 19:00Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijela…
Nechte se obsloužit nevidomými a vypijte jejich černočernou kávu v absolutní tmě. Kavárna POTMĚ patří mezi nejznámější projekty Světlušky. (www.svetluska.net)
Valdštejnovo nám.
11:00Kouzlení s Pavlem Kožíškem a deníkem PrávoValdštejnovo nám. – hlavní pódium
11:00Kašpárek a strašný drak Buchtorád – LD Srdíčko, Jičín
Záludný ministr si chce s pomocí draka vzít princeznu
a stát se králem, ale v cestě mu stojí Kašpárek. (Od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
11:00Cvičení pro kolemjdoucí s FIT aerobic 1. ZŠ, JičínHusova ulice před Masarykovým divadlem
13:00Šípková Růženka – Gutta, pěvecký sbor ZŠ a MŠ, Dýšina
Operka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeModlitba pro vodu – Život bez bariér o.s., Nová Paka
Scénický tanec na hudbu skupiny Hradišťan, vystoupí klienti denního stacionáře.
 
13:00Čertovské pohádky – divadelní soubor MLS, K-klub, Jičín
Pohádky o čertech z různých zemí.
Ryneček
– nám. Svobody
13:00Vyhlášení výsledků
celorepublikové literární soutěže Pohádka
Knihovna 
Václava Čtvrtka v Jičíně
14:00Zázračná medicína – Dětský dramatický soubor Divadla Vydýcháno, ZUŠ, Liberec
Pohádka dle Roalda Dahla o sourozencích a jejich trablích
se zahořklou babičkou – čarodějnicí. (Od 5 let)
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
15:00Skotačíme na HusovceHusova ulice před Masarykovým divadlem
 Aerobik Sportovních zařízení města Jičína
Mambo, Pomáda, Sweet Dangers, Miniretro, Sportovní aerobik, step, fitness.
 
následujeBarvy tance – taneční obor K-klubu, Jičín
Choreografie různých stylů moderních tanců.
 
následujeOddíl aerobiku TJ Sokol Jičín
V tematických kostýmech vystupuje se skladbami aerobiku – Party rock, Tango, Simpsonovi, Havajanky, Saxany, Blondýna.
 
následujeVolanické mažoretky 
následujeFIT aerobic 1. ZŠ, Jičín – ukázka aerobiku 3-6letých dívek 
15:00Hrajeme a tančíme pro radost – ZUŠ J. B. Foerstera, JičínValdštejnovo nám. – hlavní pódium
16:00Čertovské pohádky – divadelní soubor MLS, K-klub, Jičín
Pohádky o čertech z různých zemí.
Ryneček
– nám. Svobody
16:00Dětská mše – vchod z Rynečkukostel sv. Ignáce
16:30Cvičení pro kolemjdoucí s FIT aerobic 1. ZŠ, JičínHusova ulice před Masarykovým divadlem
17:00Šípková Růženka – Gutta, pěvecký sbor ZŠ a MŠ, Dýšina
Operka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
17:00Jamamba a honák – ZUŠ, Česká Lípa
Dle japonské pohádky o čarodějnici Jamambě
a laskavém honáku. (Režie Lenka Adamcová)
Ryneček
– nám. Svobody
17:00Hajaja – herec Vladimír Javorský
čte pohádku z knížky Marie Kubátové. Patronem pořadu je C.S.CARGO a.s.
farská zahrada
18:00Beata Bocek a hosté
Zpívá vlastní polskou tvorbu s melodickou, emocionální, duchovní, duševní a přírodní tématikou. (50 Kč)
kostel sv. Ignáce
18:00Rocky IX – Buchty a loutky, Praha
Loutkové představení z ringu o osamělém a zoufalém boxerovi Rockym, který však věří svému snu o vítězství. (Režie Radek Beran, 70 min. s přestávkou)
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
18:00Život je jen náhoda – pěvecký sbor Smetana, Jičín 
Přijďte si poslechnout a zazpívat písně lidové i moderní.
Sbormistr Vítězslav Čapek.
zámek – arkádové nádvoří
19:00
Pohádky u kašny
Z vlastního překladu knihy Dárek pro Ježíška čte Draga Zlatníková.
 
zámek 
– velké nádvoří
19:00Cesta bláznů –  hudebně divadelní cesta se světýlky
do Valdštejnské lodžie v Libosadu s rychlodílnou masek (10 Kč) od 18:00. Zahájení průvodu v 19:00.
začátek lipové aleje
20:00Falešná pětka – hudební  country-folková skupina JičínRyneček
– nám. Svobody
20:00Výprodej – hrají Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, hudební doprovod Miroslav Kořínek
Procházka minulostí s připomenutím scének, které třeba budete znát. (270 Kč, 300 Kč, 330 Kč)
Patronem představení je Seco GROUP a.s., generální partner.
Masarykovo divadlo
20:00 – 23:00Chrám bláznů – Petr Nikl a Miloš Dvořáček
Svět podivných loutek, zapomenutých hraček a divých masek.
Oživení Valdštejnské lodžie osobnostmi současné umělecké scény – Výtvarník, performer, spisovatel a hudebník Petr Nikl s všestranným bubeníkem a perkusionistou, v bláznivém vizuálně-hudebním kabaretu. (50 Kč dospělí)
Valdštejnská lodžie
21:00Rodinné promítání – Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, ČR, SR, JAP, 2009, 73 min.
V zaprášeném kufru na půdě bydlí čtyři kamarádi: panenka Pomněnka, požitkářský a líný medvídek – výpravčí, marioneta – dřevěný rytíř bojující s nafukovacím drakem a rtuťovitý plastelínový skřítek – strojvůdce. Jsou veselí, hraví, společně překonávají nástrahy a důvtipem vítězí. (Režie Jiří Barta)
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
21:00Naopak
Folková kapela z Dobříše s vlastními písněmi.
Ryneček
– nám. Svobody
22:00EGO retro music – Hořice
60. – 70. léta světové popmusic.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
23:00Noční filmový klub – Mrtvá nevěsta Tima Burtona, GB, USA, 2005, 74 min.
Je 19. století a Viktor se bude ženit. Jenže je vtažen do podsvětí, kde si ho vybrala mrtvá nevěsta. Přestože je život v Zemi mrtvých barvitější než jeho striktní viktoriánská výchova, chce se Viktor vrátit za svou živou láskou. (Režie Tim Burton)
* V případě deště se projekce nekoná.
zámek
– velké nádvoří

Sobota 15. 9. 2012

Kašpárek učněm čarodějovým

Rrračte vstoupit!! – uzavření Valdštejnova náměstí od 8:00 do 21:15

Vstupné:

Děti do 6 let zdarma
Děti od 6 let do 150 cm 20 Kč
Studenti (po předložení studentského průkazu) 100 Kč
Dospělí a děti nad 150 cm 150 Kč
Senioři nad 70 let (po předložení OP) 100 Kč
ZTP zdarma
ZTP/P zdarma + 1 doprovod zdarma

Dopoledne s Českým rozhlasem Hradec Králové | Odpoledne s radiem Černá Hora

ČasProgramMísto konání
8:00Trosky
Klasická a moderní country, Nová Paka.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
8:00Otevírají se výstavy, Pohádková pošta,
jarmark, pouliční občerstvení
centrum města
 Farmářský trhu kostela sv. Jakuba
9:00 – 19:00Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijela…
Nechte se obsloužit nevidomými a vypijte jejich černočernou kávu v absolutní tmě. Kavárna POTMĚ patří mezi nejznámější projekty Světlušky. (www.svetluska.net)
Valdštejnovo nám.
9:00 – 17:00Pokračování hry Putování za rolničkouinfostánek na Valdštejnově nám.
 Pracují pohádkové tvůrčí dílny centrum města
 Odpočinkový koutek U Ovčí babičky zámecký park
9:00 – 18:00Den pohádkového zdraví s VZPValdštejnovo nám.
9:00 – 17:00Přijela k nám ZOO!!
Zoologická zahrada, Dvůr Králové.
Valdštejnovo nám. – u Valdické brány
9:00 – 18:00Dětská skupina historického šermu Fimfárum – Dětský klub Palcát, Lánov
Šermířské scénky, soutěže, hry.
zámecký park
 Kulíškova herna s Merkurem – Dětský klub Palcát, Lánov
Model kolejiště a soutěž s robotickými hračkami.
 
9:00Soumrak Band – rock-big-beatová kapela z Jilemnice a okolíValdštejnovo nám. – 2. pódium
9:00Řehečské kvarteto – divadelněhudební formace
od Jičína s jarmarečními písněmi
Ryneček
– nám. Svobody
9:00 10:00Pyšná princezna – LD Kašpárek, Bzenec
(Režie Jiřina Jurasová, od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
10:00Šípková Růženka – Gutta, pěvecký sbor ZŠ a MŠ, Dýšina
Operka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
10:00Pohybová dílna – Zuzana Richterová, K-klub, Jičín
Loutka jako inspirace pohybu, přenesení loutkovitosti na člověka. (Pro kolemjdoucí)
Žižkovo nám.
10:00Jamamba a honák – ZUŠ, Česká Lípa
Dle japonské pohádky o čarodějnici Jamambě
a laskavém honáku. (Režie Lenka Adamcová)
Ryneček
– nám. Svobody
následujeO Bruncvíkovi – Nová Akropolis, Hradec Králové
Maňáskové divadlo a dílna historických sádrových replik.
 
10:00Ekumenické setkání – připomenutí památného jičínského apelu ke smíření ze 14. září 1999 u Smírčího kříže na hřbetu VelišeVeliš
11:00Pyšná princezna – LD Kašpárek, Bzenec
(Režie Jiřina Jurasová, od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
11:00Kratochvílný automat – Hafan studio
Vyberete si z jeho nabídky divadelní hru, film či televizní seriál a herečky s akrobatickými a komediantskými dovednostmi vám jej ve zkratce přehrají. Využijí živé herce, loutky, hračky a další rekvizity. Automat jej přehraje, kolikrát budete chtít.
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
11:00Divadelní a herecké etudy – Divadlo Beze slov
Pantomima žáků SŠ a ZŠ na Štefánikově ulici 549, Hradec Králové
Ryneček
– nám. Svobody
12:00Rozhlasové loutkohrátky zavedou vás do pohádky
Mistři loutkáři Jarka Holasová a Jiří Polehňa s vámi vyrobí loutky
a provedou vás Červenou Karkulkou jinak, než ji znáte. Těší se
i moderátoři Českého rozhlasu Hradec Králové Lucie a Tomáš Peterkovi. Nezapomeňte si vzít vařečku a červenou pentli!
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
12:00Jak chodil Kuba za Markytkou – Naivní divadlo, Liberec
Na motivy povídky bratří Grimmů. One-woman show pro nejmenší děti o tom, že hloupost se nevyplácí. (Režie Pavel Kalfus, od 3 let
Ryneček
– nám. Svobody
13:00Aucassin a Nicoletta – divadlo LokVar, Praha
Loutková rytířská komedie na motivy středověké francouzské legendy. (Režie Michaela Homolová, od 5 let).
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
13:00SQUADRA SUA – interaktivní klauniáda v ulicích města pohádkycentrum města
14:00Taneční kaleidoskop – ZUŠ J. B. Foerstera, JičínValdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeDivadelní a herecké etudy – Divadlo Beze slov
Pantomima žáků SŠ a ZŠ na Štefánikově ulici 549, Hradec Králové
 
14:00Jamamba a honák – ZUŠ, Česká Lípa
Dle japonské pohádky o čarodějnici Jamambě
a laskavém honáku. (Režie Lenka Adamcová)
Ryneček
– nám. Svobody
následujeO Bruncvíkovi – Nová Akropolis, Hradec Králové
Maňáskové divadlo a dílna historických sádrových replik.
 
15:00Vyhlášení výsledků
celorepublikové výtvarné soutěže Pimprlové divadlo
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
následujeVyhlášení výtvarné soutěže se Sluníčkem a Mateřídouškou – Kašpárek 
následujeVylosování výherců soutěže Co se skrývá v tajence?
Ceny předá patron festivalu, herec Jiří Lábus.
 
následujeBreak Dance – taneční skupina Breaking Points z Jičína a Nové Paky
Break Dance je akrobatický Hip Hopový tanec, který stál u zrodu Hip Hopové kultury na počátku 70. let
 
15:00Tři přadleny – Naivní divadlo, Liberec
Na motivy bratří Grimmů o tom, že lenost nezná mezí. (Režie Zdeněk Peřina, od 3 let)
Ryneček
– nám. Svobody
15:00
Pohybová dílna – Zuzana Richterová, K-klub, Jičín
Loutka jako inspirace pohybu, přenesení loutkovitosti na člověka. (Pro kolemjdoucí)
 
Žižkovo nám.
16:00Švajneraj
Plzeňská kapela hrající alternative-folk.
Ryneček
– nám. Svobody
17:00Break Dance – taneční skupina Breaking Points z Jičína a Nové Paky
Break Dance je akrobatický Hip Hopový tanec, který stál u zrodu Hip Hopové kultury na počátku 70. let
Ryneček
– nám. Svobody
17:00Hajaja – herečka Kristýna Liška Boková
čte pohádku z knížky Marie Kubátové. Patronem pořadu je C.S.CARGO a.s.
farská zahrada
17:00SQUADRA SUA – interaktivní klauniáda v ulicích města pohádkycentrum města
18:00Tomáš Klus – oblíbený písničkář
Patronem představení je Česká pojišťovna a.s.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
19:00Dokonalé ženy v ponožkách – Hafan Studio
Hudebně-divadelní projekt složený z kapely Ponožky pana Semtamťuka a divadelního souboru Dokonalé ženy. Kapela hraje knajpárt-folk, jazz dekadentního kabaretu, crazy-dixík, hospodský šraml s humorem a rockovým nasazením. Písničky dotváří herecké výstupy s využitím loutky, výrazového tance a akrobatických kousků.
Ryneček
– nám. Svobody
20:00La Putyka – Cirk La Putyka, Praha
Kombinaci vrcholné akrobacie, kde jako by neplatily fyzikální zákony. Pod širým nebem a za doprovodu živé hudby předvedou pod vedením principála Rosti Nováka akrobaté a herci z pražského souboru La Putyka, specializujícího se na fenomén nového cirkusu. (Režie Rostislav Novák)
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
21:00Ohňostrojné burácení – tradiční ohňostrojValdštejnovo nám.
21:00Mediterian – Plzeň
Hudba středomořských národů, rumba, španělské lidovky, Gipsy Kings, ale i energická latinskoamerická, kterou přináší kubánský zpěvák.
Valdštejnovo nám.
21:00Zpívání u cimbálu – Hradecká cimbálová muzikazámek – arkádové nádvoří
21:00Jičínští Kanci
Country a trampská muzika k poslechu a tanci.
Ryneček
– nám. Svobody
23:00Noční filmový klub – Koralína a svět za tajnými dveřmi, USA, 2009, 96 min.
Temná pohádka na motivy Alenčiny výpravy do světa za zrcadlem od Neila Gaimana. Jedenáctiletá Koralína se přestěhovala z živého města do nudné a otravné vesnice. V jedné z místností však objevila tajné dveře vedoucí do alternativní reality, kde je vše báječné. Bude lepší zůstat zde, nebo se vrátit zpět? (Režie Henry Selick)
* V případě deště se projekce nekoná.
zámek
– velké nádvoří

Neděle 16. 9. 2012

Kašpárek a Škrhola dělají strašidla

ČasProgramMísto konání
8:00Otevírají se výstavy, Pohádková pošta,
jarmark, pouliční občerstvení
centrum města
 Farmářský trhu kostela sv. Jakuba
9:00 – 19:00Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijela…
Nechte se obsloužit nevidomými a vypijte jejich černočernou kávu v absolutní tmě. Kavárna POTMĚ patří mezi nejznámější projekty Světlušky. (www.svetluska.net)
Valdštejnovo nám.
9:00 – 16:00I dnes putujeme za Rolničkouinfostánek na Valdštejnově nám.
 Pracují pohádkové tvůrčí dílny centrum města
 Odpočinkový koutek U Ovčí babičky zámecký park
9:00 – 16:00Den pohádkového zdraví s VZPValdštejnovo nám.
9:00Dobré ráno s Řehečským kvartetem
Divadelněhudební formace od Jičína s jarmarečními písněmi.
Ryneček
– nám. Svobody
9:00Acoustic Band – swingová kapela z HořicValdštejnovo nám. – hlavní pódium
10:00Steve z Wattsenglish
Anglická show pro děti. Steve Watts pochází z Velké Británie
a v ČR se věnuje výuce angličtiny dětí i lektorů.
Metodou Wattsenglish si dítě osvojuje angličtinu
přirozenou cestou mimo jiné i Komenského školou hrou.
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
10:00Pekelná nuda – LD Kašpárek, Bzenec
(Režie Jiřina Jurasová, od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
11:00Taneční škola TIMEDANCE – Hořice, Pardubice
Street dance.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
11:00Pekelná nuda – LD Kašpárek, Bzenec
(Režie Jiřina Jurasová, od 3 let, 25 Kč)
LD Srdíčko
11:00 – 15:00Sedmero komnat – OS Lodžie
Průchozí loutkové imaginárium – oživování pohádkových snů. Vstupte s námi do prostoru čestného dvora, budete moci otevřít sedmero dveří – sedmero komnat – sedmero světů, kde se stanete diváky příběhu pojatých různými typy loutkových divadel. Vstupenkou je fantazie a chuť si hrát .(30 Kč dospělí, 20 Kč děti do 150 cm)
Valdštejnská lodžie
11:30Staropacká plus vysílá – ZŠ Stará Paka, divadelní představeníRyneček
– nám. Svobody
13:00Taneční škola TIMEDANCE – Hořice, Pardubice
Street dance
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
13:30Steve z Wattsenglish
Anglická show pro děti. Steve Watts pochází z Velké Británie
a v ČR se věnuje výuce angličtiny dětí i lektorů.
Metodou Wattsenglish si dítě osvojuje angličtinu
přirozenou cestou mimo jiné i Komenského školou hrou.
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
14:00Sněhurka – divadlo LokVar, Praha
Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Loutková pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor. (Režie Michaela Homolová, od 3 let)
Valdštejnovo nám. – 2. pódium
14:00Staropacká plus vysílá – ZŠ Stará Paka, divadelní představeníRyneček
– nám. Svobody
15:00Řehečské kvarteto – divadelněhudební formace
od Jičína s jarmarečními písněmi
Ryneček
– nám. Svobody
15:00Evergreen Dixieland Band – Nová Paka
Jazzová kapela se skladbami z 30. – 60. let.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
15:00Orloj Snivců – Jaroslav Kořán
Orchestr haraburdí – umění hrát na cokoliv, interaktivní koncert na neobvyklé autorské nástroje. (30 Kč dospělí, 20 Kč děti do 150 cm)
Valdštejnská lodžie
16:00Zvonec – konec
Vrácení klíčů od města a zakončení festivalu.
Valdštejnovo nám. – hlavní pódium
pokračujeEvergreen Dixieland Band – Nová Paka
Jazzová kapela se skladbami z 30. – 60. let.
 

Tvůrčí dílny, výstavy a hry 2012

Tvůrčí dílny

čtvtek a pátek 9.00 – 17.00
sobota 9.00 – 18.00
neděle 9.00 – 16.00

Není-li uvedeno jinak!

Valdštejnovo náměstí

 Dílny Putování za rolničkou (příspěvek na materiál 30 Kč v každé dílně)

Výroba maňáska – maňáskové divadlo
Výroba fotoaparátu – divadlo okamžiku
Výroba rybky a prutu – módní divadlo na vodě
Výroba masky – prokukovadlo

 
Dílna generálního partnera Seco GROUP a.s. – skládání traktůrkových puzzlí
Formule Seco GROUP a.s. – projížďky na traktůrcích, které firma vyrábí (st – ne)
Dílna APROPO – asociace pro postižené – zajímavá dílna plná netradičních zážitků
Kreativní dílna s C.S.CARGO a.s.
Tvůrčí dílna České pojišťovny a.s.
Den pohádkového zdraví VZP ČR (so – ne)
Kreativní dílna s FABIO PRODUKT spol. s r.o. – auta pro kluky, víly pro holky
 

Chráněné dílny s prodejem výrobků

Kouzelné předměty – OS Fokus, Mladá Boleslav
Udělej si s námi – OS Život bez bariér, Nová Paka
Dílna plná překvapení – Služby sociální péče TEREZA, Benešov u Semil
Tvoříme mandely a woodo panenky – Stacionář Kamarád, Jičín
OS Sportem proti bariérám, Stará Paka (pouze prodej)
 

Ryneček – náměstí Svobody

Jak se dělá loutka?
Proces výroby loutek. Dílnu vede Vladimír Sosna, Divadlo Alfa, Plzeň.
Zdobení  květu, dýniček, skládání z papíru i kresba na malířských stojanech
Floristická střední škola s.r.o., Hradec Králové. (www.florist.cz)
Opracování dřeva spojené s výrobou jednoduchých předmětů na soustruhu, figurky, kalíšky, vejce, popelníčky, vázičky, svícny, mlýnek, zatloukání hřebíků a další kratochvíle
Integrovaná střední škola, Semily. (www.isssemily.cz)
Tesání do pískovcového kvádru, malba, modelování
Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice. (www.spsks.cz)
Hrátky s korálky, zhotovení šperku, paměťový drát a výroba skleněných figurek od sklářů a pasířů, pečení palačinek předvedou a návštěvníkům nabídnou nastávající kuchaři
Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou. (www.sosjbc.cz)
Umělecké zámečnictví a kovářství, zlatnictví a stříbrnictví, broušení a rytí drahých kamenů, umělecké odlévání, plošné a plastické rytí kovů
Střední uměleckoprůmyslová a vyšší odborná škola, Turnov. (www.sups.info)  
Řemeslný fortel
Ukázky práce řezbářů. 
Sedmero pohádek od paní Sedmerové
Dílnička drátěných marionet a plstění ovčího rouna.
Dílna historických sádrových replik a maňáskové divadlo
Nová Akropolis, Hradec Králové. (so)
 

Žižkovo náměstí

Školička animovaného filmu – Střední škola aplikované kybernetiky, s. r. o., Hradec Králové, www.ssakhk.cz (Městský úřad – vchod z boku)
Pohybová dílna se Zuzanou Richterovou – (K-klub, Jičín)
Loutka jako inspirace pohybu, přenesení loutkovitosti na člověka, pro kolemjdoucí (so – 10:00 a 15:00).
 

Zámek – arkádové nádvoří

 Dílny Putování za rolničkou (příspěvek na materiál 30 Kč v každé dílně)

Výroba dřevěných mečů – stínové divadlo (zámecký sklep)
Výroba prohazovátka – Otesánek
 

Zámek – malé nádvoří

Dílny Putování za rolničkou (příspěvek na materiál 30 Kč)

Výroba divadélka – rodinné loutkové divadlo (muzeum zámku – 1. patro)

Animační dílna Animánie – zážitková dílna v rámci Putování za rolničkou

Nekonečný cirkus – vymyšlení, výroba a oživení pomocí animace vlastního cirkusového čísla jako kreslené plošné loutky (čt a so)
Kouzelná zahrada – kouzlo oživení pomocí animace různých předmětů a nečekané možnosti pohybu člověka v tajemném labyrintu (pá a ne)

Zámek – velké nádvoří

 Dílny Putování za rolničkou (příspěvek na materiál 30 Kč)

Výroba dřevěných marionet – marionetové divadlo
Pohádková pošta – poštovní dílna, můžete si odnést svou poštovní známku a poslat pohádkový lístek známým či kamarádům s příležitostným razítkem

Zámecký park
 

    Dílny Putování za rolničkou (příspěvek na materiál 30 Kč v každé dílně)

Výroba plošné loutky – javajkové divadlo
Výroba ptáčka – loutka na drátě
Výroba koně – akrobatické divadlo

Výtvarná a rukodělná dílna s časopisem Pastelka
Výroba pohádkových postaviček (loutek) – MC Kapička, Jičín (čt – so)
Oživlé loutky, výroba papírových prstových loutek, barevný hrací padák – SOROPO, poradna Jičín (čt – so)
Muzeum přírody Český ráj – drobné hry o přírodě zadá maňásek (čt – pá) 
Kulíškova herna s Merkurem – model kolejiště a soutěž s robotickými hračkami, Dětský klub Palcát, Lánov (so)
 

Husova ulice

Herní místa (volejbal, basketbalový koš, ruské kuželky, chůdy, kostkoviště ad.)
Dílny 

Hry a soutěže

Pimprliáda s Pastelkou – hrátky se živými loutkami v zámeckém parku… Pobaví tě, nemáj‘ nitě… (zámecký park – čt a pá 9:00 – 12:00, so 9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00)
Dětská skupina historického šermu Fimfárum, šermířské scénky, soutěže, hry – Dětský klub Palcát, Lánov (so – zámecký park)
Kašpárkova hřiště (zámecký park a farská zahrada)
Závodíme na koloběžkách s C.S. CARGO a.s. (Husova ulice – čt 16:00)
Sokolení – sportovní aktivity pro MŠ a ZŠ pod záštitou Sokola Jičín – trampolína, ukázky karate, frisbee, přehazovaná, přihrávaná, disk, golf, Běh naděje (Matějkovo cvičiště – pá 9:00 – 15:00)
Pohádkový koš – Basketbalový oddíl BSK TJ Jičín (Husova ulice)
Hravá Husovka
 

Jiné radovánky…

Golementál (Ryneček)
Dobový dřevěný kolotoč (Ryneček)
Bublinárium u Rumcajsovy ševcovny
Mašinkou po městě (Žižkovo náměstí)
Kostkoviště, pískoviště, kuličníky, pago, chůdy, dřevěná mašinka, šneci (různě po městě)
Loutkový automat – přijď si zahrát divadélko pro radost sobě i ostatním (zámecký park)
Pohádky u kašny st – pá 19:00 (zámek – velké nádvoří)
SQUADRA SUA – interaktivní klauniáda v ulicích města pohádky (so 13:00 a 17:00)

Výstavy

Autopohádky – výstava k filmu Autopohádky (2011) (zámek – obřadní síň)
Hračky aneb Ze století do století hrajeme si jako děti – hračky, panenky, pokojíčky a další herní příslušenství našich babiček ze sbírek Aleny Pleslové (zámecká galerie)
Zdravotní poradna pro panenky“ čili „Puppenklinik“. Sběratelka a restaurátorka Alena Pleslová poradí a případnými zásahy pomůže opravit panenky, které do galerie
přinesete! (zámecká galerie)
Stálá expozice regionálních dějin, loutkové divadélko, muzejní herna, Obrazárna barokních mistrů, atd. Několik hravých způsobů jak muzeem projít, pro celou rodinu (denně mimo pondělí 9:00 – 17:00 v muzeu zámku)
Výstava plošných loutek celorepublikové soutěže Pimprlové divadlo (chodba muzea v 1. patře)
Výstava Loutky ve věži – dřevěné sochy a loutky Petra Kavana (Valdická brána)
Výstava klauzurních prací – obor grafika – na téma festival Jičín – město pohádky,SOŠ Litvínov (zámek)
Výstava výtvarných děl žáků ŠUPS a VOŠ Turnov (zámek)
60. výročí založení Srdíčka (zámek – obřadní síň)

Změna programu vyhrazena!

Není-li uvedeno vstupné, je pořad zdarma.
Změny provedené během konání festivalu budou vypsané na informačních stojanech rozmístěných v centru města a na webových stránkách.

Předprodej vstupenek
 

Na všechny placené programy, vyjma pořadů v K-klubu a Lodžii,
zahájen 1. 8. v Městském informačním centru v Jičíně na Valdštejnově náměstí.