Výsledky výtvarné soutěže

Milí výtvarníci a umělci, malí i velcí,jménem poroty výtvarné soutěže „Co se skrývá v šapitó?“ Vám chci všem poděkovat za Vaše díla,
která jste poslali do pohádkového Jičína.
Jsme moc rádi a velmi vděční za Vaše úsilí, protože jednotlivých i kolektivních prací přišlo mnoho.
Tolik moc, že se jsme se do pohádkové kanceláře už málem nevešli.
Bylo pro nás velikým potěšením, radostí a ctí prohlížet všechna ta nádherná cirkusová díla.
Vybrat vítěze mezi tolika úžasnými obrázky a výtvory byl pro mě, i celou porotu, téměř nesplnitelný úkol. 
Z celé hromady prací, které k nám dorazily bylo mnoho a mnoho výrobků, které si zasloužily být mezi oceněnými.
Museli jsme potom s těžkým srdcem mezi nimi vybírat a v několika kolech vyřazovat, abychom se shodli na těch nejlepších.
A mnohokrát bychom rádi dali na první místo celé desítky výrobků. 
Je radostí vidět, že se mnozí z Vás výtvarné soutěže účastníte pravidelně a zasíláte ta překrásná díla, na kterých je znát,
že byla tvořena s nadšením.
Nejlepší, nejkrásnější, nejoriginálnější a nejzajímavější díla (viz níže) oceníme v sobotu v 10. 9. 2016 v 13:30 na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Ocenění vítězové letošní soutěže si vyzvednou pásky pro vstup na hlavní program v infostánku na Žižkově náměstí v Jičíně.
Vítězné práce a některé další vybrané uvidíte na výstavě v obřadní síni v průběhu celého letošního ročníku pohádkového festivalu a na našich webových stránkách.
Přejeme Vám mnoho radosti a krásných zážitků nejen při tvoření, ale i v průběhu celého školního roku.

Těšíme se na viděnou v pohádkovém cirkusu.

Pavlína Paličková, předsedkyně poroty a dramaturg 26. ročníku festivalu Jičín - město pohádky


FOTOGRAFIE VÝTVARNÝCH PRACÍ


 

Vybraným jedincům a kolektivům bude zaslán dopis, který je zároveň pozvánkou na sobotní galaprogram festivalu Jičín - město pohádky, kde dojde k předání cen.
Prosím, vezměte dopis s sebou!


Děti 3 - 4 roky

1. MŠ Berušky Táborská 350, Benešov Jonáš Pessr 4 roky
2. MŠ Pohádka Československé armády 650/13, Zábřeh Anežka Večeřová 4 roky
3. MŠ Doubravice nad Svitavou Dolní 59, Doubravice nad Svitavou Magdalénka Kučerová 4 roky

Děti 5 - 6 let

1. MŠ Doksy Libušina 838, Doksy Jozefína Halamová 6 let
1. MŠ Vestec U Hřiště 576, Vestec Ema Soldánová 5 let
2. 21. MŠ Kundratická 4623, Chomutov Dominik Karička 6 let
2. MŠ Jeníkov Jeníkov 21, Oldřichov Sofinka Moravcová 5 let
3. MŠ Koloveč Těšovice 30, Koloveč Kateřina Lucáková 6 let
3. 5. MŠ Prokopova 3389/2, Chomutov Hana Pýchová 6 let

Děti 6 - 8 let

1. ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou Chrudimská 77, Ždírec nad Doubravou Nela Málková 7 let
2. DD Dolní Počernice Národních hrdinů 1, Praha Julie Magdalena Šťastná 6 let
3. MŠ Pastelka J. Mařánka 226, Milevsko Bára Jordánová 6 let

Děti 9 - 12 let

1. Ela Krejsová Tigridova 1746, Úvaly Ela Krejsová 10 let
2. MZŠ Zruč - Senec Škoní 197, Zruč - Senec Marek Jahn 11 let
3. ZŠ Lenešice Knížete Václava 391, Lenešice Jana Sadílková 10 let

Děti 12 - 15 let

1. Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Křižíkova 1258, Frenštát pod Radhoštěm Patricie Bartošová 13 let
2. Gymnázium L. Jaroše Palackého 529, Halešov Lucie Kopáčová 12 let
3. ZŠ Slovácká Slovácká 40, Břeclav Denisa Dančová 15 let

ZUŠ 5 - 7 let

1. ZUŠ Mladá Boleslav 17. listopadu 1325, Mladá Boleslav Filip Volf 5 let
2. ZUŠ Mladá Boleslav 17. listopadu 1325, Mladá Boleslav Viktorie Skalková 7 let
3. ZUŠ Nový Jičín Derkova 1, Nový Jičín Barbora Zajaczkova 7 let

ZUŠ 8 - 10 let

1. ZUŠ Nový Jičín Derkova 1, Nový Jičín Anna Mixová 10 let
2. ZUŠ Nový Jičín Derkova 1, Nový Jičín Samuel Freiberg 10 let
3. ZUŠ Mladá Boleslav 17. listopadu 1325, Mladá Boleslav Anna Kolesárová 9 let

ZUŠ 11 - 15 let

1. ZUŠ Pavla Křížkovského Kristenova 27, Brno Valerie Macková 11 let
2. ZUŠ Nový Jičín Derkova 1, Nový Jičín Veronika Stančíková 12 let
3. ZUŠ Pavla Křížkovského Kristenova 27, Brno Zuzana Drybčáková 12 let

Střední školy 16 - 20 let

1. VOŠ a SŠ uměleckoprůmyslová Žižkovo náměstí 1, Praha kolektiv 15-16 let
2. Střední průmyslová škola stavební Brno Kudelova 8, Brno Tereza Lípová 18 let
3. Gymnázium a OA Souškova 500, Bučovice Kateřina Selucká  16 let

Kolektivní práce

1. MŠ Kostice "Sluníčka" Hlavní 2, Kostice třida Sluníčka 6 let
1. MŠ Liška Bystrouška Zdibsko 163, Klecany kolektiv 3 - 5 let
1. MŠ Koloveč Těšovice 30, Koloveč kolektiv 5 - 7 let
2. MŠ Vestec U Hřiště 567, Vestec kolektiv 6 - 7 let
2. MŠ Hálkova Hálkova 12, Mohelnice třída Žabičky 4 roky
3. MŠ Postřižín Kozomínská 414, Postřižín třída Modré pastelky 4 - 5 let
3. MŠ Mikulov Habánská 82, 692 01 Mikulov kolektiv 5 - 6 let

Prostorové práce

1.  ZŠ a MŠ Generála Pattona Školní 229, Dýšina kolektiv 7 - 10let
2. DD Dolní Počernice Národních hrdinů 1, Praha kolektiv 6 let
3. Gymnázium a SOŠPg Nová Paka Kumburská 740, Nová Paka kolektiv 14 let

Speciální práce

1. SMZŠ Rozmarýnová Rozmarýnová 3, Brno Patrik Piják 9 let
1. MŠ pro zrakově postižené Zachariášova 5, České Budějovice Vendelín Pileček 4 roky
2. MŠ pro zrakově postižené Zachariášova 5, České Budějovice Barbora Petrová 6 let
2. SŠ, ZŠ a MŠ pro zrakově postižené Kamenomlýnská 2, Brno kolektiv* 8-22 let
3. Speciální MŠ, ZŠ a praktická škola Pardubice Do Nového 1131, Pardubice Patrik Duna 6 let
3. Speciální MŠ, ZŠ a praktická škola Pardubice Do Nového 1131, Pardubice Michal Oláh 15 let

* šapitó a tvář klauna z hlíny


Speciální ocenění

ZŠ Slovácká Slovácká 40, Břeclav Dáša Kašubová 16 let
ZŠ Slovácká Slovácká 40, Břeclav Jurčík 16 let

Dospělí

1. Marie Ungrádová Holín  
1. Miloslav Vidourek Čečkovice 44, Chotěboř 44 let

 

Patron festivalu

„Celý život se odvíjí od dětství.
A pokud máte krásné, hezké dětství,
tak nic nebrání tomu,
abyste měli krásný a hezký život.”

šupem nahoru