Logo Festival Jičín Město pohádky

Vadim Petrov pro festival Jičín - město pohádky

* 24.5.1932 v Praze

- hudební skladatel, pedagog, klavírista
- zakladatel a první ředitel Konzervatoře Jaroslava Ježka, též pedagog Pražské konzervatoře, Konzervatoře J.Deyla pro zrakově postižené
- složil hudbu k téměř 1 400 filmům, tv inscenacím, rozhlasovým pořadům, divadelním hrám, komponoval symfonické a koncertní skladby, sbory a cykly písní.
   Nejznámější - Krkonošské pohádky, Přátelé zeleného údolí, pohádky o Krtkovi, O Cvrčkovi, Hup a Hop, Vodník Česílko,
   Causa králík, Jana Eyrová, Spejbl a Hurvínek, Šéfe to je věc, Hodina klavíru, O labuti, Dvě Cecilky,
- nositel řady domácích i mezinárodních ocenění Zlatá a Platinová deska SUPRAPHON, cena Rádia Classic, Trebbia 2017,

 

"Považuji za své mimořádné životní štěstí, že jsem svou tvorbou úspěšně pronikl do světa dětských snů a fantazie. Pohádkový svět víl a rusalek, vodníků a čertů, ale také Krakonoše, krtka či dvou nezbedných opic Hupa s Hopem. Nemohu ani všechny pohádky a večerníčky vyjmenovat – je jich více, jak 300 titulů všech možných žánrů. Tolik radosti mi pohádky daly, když jsem komponoval hudbu pro nejmenší posluchače a v příbězích se vracel zpátky do svého dětství. Krkonošské pohádky mě navíc přenesly do rodného kraje mého dědečka, babičky a maminky. V hudbě k této pohádce jsou mé dětské sny a procházky s dědečkem, horské chaloupky na stráních, zimní fujavice, horké kyselo a nad tím vším tyčící se Sněžka.  Znovu jsem prožíval horskou přírodu Krkonoš a fandil všemocnému a spravedlivému vládci hor Krakonošovi, který byl vždy pro všechny prosté horaly příkladem poctivosti a spravedlnosti, který zlo trestal a dobro odměnil. Je pro mne nejvyšší ctí a skutečnou radostí, že jsem mohl převzít záštitu nad 28.ročníkem festivalu Jičín – město pohádky."

Váš Vadim Petrov

 

                                                                     

 

 

 

Patron festivalu

„Celý život se odvíjí od dětství.
A pokud máte krásné, hezké dětství,
tak nic nebrání tomu,
abyste měli krásný a hezký život.”

šupem nahoru