Logo Festival Jičín Město pohádky

 

Milí přátelé pohádkového festivalu,

dovolte nám, abychom vás srdečně pozvali a zároveň informovali o připravovaném 32. ročníku festivalu Jičín – město pohádky. Jeho brány budou otevřeny od středy 13. do neděle 17. září 2023.   

Na návštěvníky čeká několik mnohobarevných dnů, které rozzáří kouzla, kouzelné pohádkové bytosti a okouzlení z všehomožného. Tématem letošního ročníku je totiž Pohádkové oKouzlení.

Festival začne ve středu 13.9.2023 pohádkovým průvodem. Na něj bude navazovat koncert v Zámeckém parku a možnost zahrát si ve velké herně Valdštejnova náměstí.

Od čtvrtka do soboty bude hudební program a vystoupení v Zámeckém parku, divadla na zámku, v Židovské škole, v K-klubu a na Valdštejnově náměstí. Tradiční pohádkové tvořivé dílny na Valdštejnově náměstí, v zámeckém parku a na zámku. Do toho všeho budou probíhat workshopy, čtení a ukázky všemožného umu a ještě mnoho dalšího přinese festivalový program, na kterém se mohou podílet i žáci vaší školy.

Časový prostor pro vystoupení má samozřejmě své limity, proto se předem omlouváme, že ne všechna vystoupení budeme moci uvést. Děláme však maximum pro to abychom našli místečko, kde vás můžeme uvést a prezentovat nejen vaší školu ale dát šanci dětem být vidět. K vystoupením bude k dispozici větší stage v zámeckém parku a menší stage na Valdštejnově náměstí, proto prosím uveďte do přihlášky krom časové tak i prostorovou náročnost. Pevně věříme, že místo nalezneme :)

Ráda bych Vás ještě informovala o tom, že oproti ročníku minulému bude program nejen na Valdštejnově náměstí ale i v zámeckém parku ve dnech středa - pátek ZDARMA. Dále můžete využít naše dílny a herní prvky připravené nadačním fondem, které opět budou bezplatné ;) pro více informací sledujte náš FB, kde vás o všem budeme průběžně informovat. 

ČÍM MOHOU PŘISPĚT? 

NABÍZÍME MOŽNOST:

  • pódiové vystoupení např. se zpěvem, dramatizací, loutkovým, maňáskovým či jiným divadélkem
  • vystoupení dětských hudebních skupin a orchestrů, tanečních skupin, pohybová vystoupení
  • realizace tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky (materiál zajistíme)
  • realizace hry, soutěže, turnaje pro mladší kamarády
  • zapojit se do pohádkového průvodu

Přihlášky jsou ke stažení zde:

prihlaska-vystoupeni2023.docx

prihlaska-vystoupeni2023.pdf

prihlaska-vlastni-aktivity-2023.docx

prihlaska-vlastni-aktivity-2023.pdf

 

UZÁVĚRKA přihlášek je 15. května 2023

 Kontaktní adresa: Nadační fond Jičín - město pohádky, Denisova 400, 506 01 Jičín, e-mail:  skoly@pohadka.cz 

Ing. Petra Hanušová

výkonná ředitelka Nadačního fondu Jičín - město pohádky

 

Patron festivalu

„Celý život se odvíjí od dětství.
A pokud máte krásné, hezké dětství,
tak nic nebrání tomu,
abyste měli krásný a hezký život.”

šupem nahoru