Logo Festival Jičín Město pohádky

Jinčí čin 2016

Informace pro dobrovolníky, novináře a další informace o festivalu Jičín - město pohádky 2016 naleznete v záložce FESTIVAL 
a kompletní program vč. dílen v záložce PROGRAM.


Pár slov úvodem

Od 7. - 11. 9. 2016 proběhne v Jičíně další projekt, který podporuje Nadační fond Jičín - město pohádky. Vznikl díky nápadu čtyř slečen - uspořádat během festivalu i tzv. vedlejší program - OFF PROGRAM, který nabídne něco jiného a nového. Jak se myšlenka rozvinula vznikl i název akce - Jinčí čin a kompletní program tohoto projektu.

Slova organizátorek: ,,Přinášíme vítr života do míst Jičína, která jsou i přes své nesporné hodnoty opomíjena a nevyužívána - každý den se budeme nacházet v jiném prostoru, a to ve farní zahradě, v hale Seco GROUP, v Jezuitské koleji a na Čeřovce. Místa oslavíme přednáškami, divadlem, kreativitou, hudbou a tancem. V neděli to pak zakončíme společnou procházkou kolem Jičína."

Vstup zdarma.

Leták s mapkou k akci Jinčí čin ve formátu .pdf ke stažení ZDE!

Sledujte také Facebook událost - Jinčí čin.


Program Jinčí čin

Změny v programu vyhrazeny. Na všechny akce vstup zdarma. Aktuální informace sledujte na Facebook události - Jinčí čin.

Středa 7. 9. 2016 - farní zahrada (za kostelem sv. Jakuba)

17:30 ceremoniel - Slavnostní zahájení

Přijměte pozvání na zahájení prvního ročníku Off programu festivalu JMP. Představíme vám místa, kde bude festival probíhat a rádi zodpovíme na jakékoliv dotazy.

17:45 čtení - Slam poetry exhibition

Soutěž v autorském básnictví. Kdo bude nejvtipnější? Přijdtě vybrat vítěze a hlavně se pořádně pobavit. Se svojí slovní exhibicí se představí i Anatoll Svahilec.

19:00 koncert - Didgeroid

Na divoké slamery navazuje poklidný koncert na australský didgeridoo. Během koncertu můžete zavítat do čajovny, která bude otevřena až do konce festivalu.
Volné pokračování středečního večera - promítání a pití kvalitního čaje. Ideální čas setkat se s přáteli nebo pobýt s rodinou. Nástroje a děti vítány.

 

Čtvrtek 8. 9. 2016 - hala Seco GROUP (vstup přes vrátnici)

15:00 dílna - Kudlanka

Mysleli jste, že staré PET lahve jsou k ničemu? Zřejmě jste ještě nepotkali holky z dílny Kudlanka. Výtvarná dílna pro všechny generace s ekologickým přesahem.

16:00 beseda - Architekti ateliéru A1

Lenka Křemenová a David Maštálka vytvořili projekt rekonstrukce jičínské knihovny s podtitulem „v knihovně jako doma”, o kterém si s nimi budete moci pohovořit, stejně jako o čemkoli jiném, co vás ze světa architektury zajímá.

18:00 divadlo - Martin Vlček: Jaký to nádherný svět!

Představení v podání jednoho umělce a mnoha loutek. Vhodné pro děti i dospělé.

18:45 divadlo - Anežka Kalivodová, Tereza Magnan Benešová, René Vitvar: Práce

Úkol, který nelze splnit. Zadání bez řešení. Robot s tanečními prvky nezkušeného truhláře. Dobře odvedená práce s nejasným výsledkem. Pracovní úraz, který nikomu nezmění život. Opatrné žehlení v kombinaci s nezřízeným řezáním. Jazykově bezbariérové, language friendly, vhodné pro děti i dospělé.

20:00 koncert - Krásné nové stroje

Undergroundová kapela z Kutné Hory známá svými šílenými texty a kvalitní hudbou. Přijďte zavzpomínat, anebo zapomenout...

 

Pátek 9. 9. 2016 - Jezuitská kolej (vchod z Rynečku - nám. Svobody)

15:00 dílna - Večerní kresba

K-klub, Jičín. Malování že je jen pro děti? Nechte se přesvědčit o opaku a zažijte radost z toho, jak krásně klouže štětec po papíře..

16:00 přednáška - PechaKucha Jičín

Jedno město, různí lidé, různé obory, různé projekty, sny a nápady. Přijďte poznat ty, kteří vytváří zajímavá místa v našem městě a rozvinout debatu veřejného prostoru.

17:30 výstava - Vernisáž večerní kresby

Vernisáž prací, které přišly na svět během kurzů večerní kresby v K-klubu. Odvaha má mnoho podob. Jednou z nich je vzít štětec do ruky a začít tvořit. V každém věku. Přijďte se inspirovat.

18:00 divadlo - Elia Dumas a DAMU: Hero

Co se stane, když banda šílených a ziskuchtivých vědců vytvoří tvora, mnohozvíře, které se rozhodne najít svoji maminku. Vhodné pro děti i dospělé.

18:30 taneční workshop - Současný tanec se Zuzanou Richterovou

Přijďte se převléknout do pohodlných tepláků a zatančit si pod vedením profesionální tanečnice s doprovodem živé hudby. Na vašich tanečních zkušenostech nezáleží.

19:30 tančírna - Večer v rytmu hned několika tanců

Lucie Stehlíková nás naučí jednoduché tradiční tance z celého světa, které si samozřejmě ihned zatančíme. Váš věk či taneční zkušenosti nás nezajímají, aneb každý je vítán.

21:30 koncert - Amigos Music

V tanečním duchu pokračujeme s doprovodem olomoucké kapely Amigos. V rytmu salsy, jazzu a samby zahrají nejen k tanci, ale i k poslechu. Volná zábava s promítáním a hudbou - taneční kreace a hudební nástroje vítány.

 

Sobota 10. 9. 2016 - Čeřovka

(občerstvení zajištěno, v případě deštivého počasí se program přesouvá do stanu)

11:00 snídaně - Snídaně s pohádkami

Při slunném sobotním ránu budeme společně piknikově snídat a poslouchat pohádky. Uslyšíte nové pohádky, ale nebudou chybět ani ty oblíbené z rodinných knihoven.

15:00 dílna - Bylo nebylo: Recepty na barvy

Barvy budeme hledat v přírodě, sami si je vytvoříme a nakonec s nimi zkusíme malovat.

16:00 přednáška - Tradiční vs. novátorský pohled na krajinu Jičína

17:30 koncert - Ra

Kapela Ra (dříve Racoon´s) hraje reggae. Vychází zejména z roots reggae, ale neomezuje se pouze tímto stylem a tak u ní naleznete i prvky ragga nebo dubu.

18:30 čtení - Buonaccini/Chalupa/Ureš

Možná nesourodý, ale o to zajímavější blok mladých literátů z různých koutů země.

19:30 koncert - Projekt Asstma

Projekt Asstma zpracovává vlastní i převzaté texty. Ty v jeho tvorbě hrají stejnou roli jako hojné přispění samplů, industriálních i náhodných pouličních zvuků, které dohromady vytváří hudební doprovod.

20:30 čtení - Zlatoválky

Se svoji poezií se představí skupina mladých pražských literátů. Svou tvorbu definují jako „současné umělecké onanie trošku ztracené generace”.

22:00 koncert - Andrej Polanský wtf. Emül Langman

Hudebníci Andrej Polanský a Emül Langman vychází z písní skupiny Velvet Underground, jejíž materiál rozebírají a znovu skládají do nových alternativních tvarů.
Volná zábava s promítáním a hudbou - taneční kreace a hudební nástroje vítány.

 

Neděle 11. 9. 2016 - hráze Rybníka Kníže a Apropo, Soudná

13:00 dílna - Vyrobte si lodičku z papíru a pak si něco přejte

Kam až vaše přání dopluje? O hudební doprovod se postará hudební vokální uskupení krásných žen, Jezinky.

14:00 výlet - Procházka krajinou

Jak krásnou ji tu máme! Přijďte si ji projít, oslavit a možná se na ni podívat jinýma očima. U toho třeba sesbírat odpadky nebo foukat bubliny. Náš průvod zakončí své putování v zahradě Apropa.

15:30 ceremoniel - Hostina z dílny Apropa

Posezení, rozjímání, povídání a závěrečné hodnocení.  

Plakát Jinčí čin

Plakát Jinčí čin ve formátu .pdf ke stažení ZDE!

Plakát ve formátu .jpg níže, klikněte na obrázek pro zvětšení.

 Plakát Jinčí čin

Patron festivalu

„Celý život se odvíjí od dětství.
A pokud máte krásné, hezké dětství,
tak nic nebrání tomu,
abyste měli krásný a hezký život.”

šupem nahoru