Fotografická soutěž

Nadační fond Jičín - město pohádky a pojišťovna Kooperativa vyhlásili fotografickou prázdninovou soutěž pro děti i dospělé na téma Pohádková krajina Českého ráje.

 

Dětská fotosoutěž

 

Milé děti, holčičky a kluci,

já vám dnes povím pohádku. Anebo ne, nepovím. Já vás pozvu rovnou do pohádkového města. Určitě jste o něm slyšeli. To je to město, za kterým je les Řáholec, a odkud je Rumcajs, Manka a Cipísek. Cipísek je kluk asi stejně velký jako jste vy, ale je to kluk loupežnický, protože táta je loupežník. To ale jistě víte.

Město se jmenuje Jičín a určitě jste už také slyšeli, že u Jičína je kopec a kousek dál ještě jeden kopec, vlastně těch kopců tam je docela dost — Zebín s malou kapličkou, Veliš, kde byl kdysi obrovský hrad, kousek dál Tábor s rozhlednou, také Kumburk a ještě kousek dál Trosky a Prachovské skály. Moc krásná krajina kam se jezdí o prázdninách na výlety. Jestli jste sem také jeli, společně s tatínkem a maminkou jste jistě fotografovali. Protože jsme vyhlásili fotografickou soutěž na prázdniny aneb Proč bychom se báli na Prachovské skály.

 

Uzávěrka byla 21. 8. 2009.

Vyhodnocení těch nejzajímavějších snímků z Českého ráje bylo na festivalu Jičín — město pohádky.

Popis soutěže: Fotografická soutěž (.pdf)


Výsledky

  • Iva Drahoňovská, Jičín
  • Milan Vydra, Zvěřínek
  • Marek a Lukáš Plhalovi, Praha

Vyhlášení výsledků fotografické soutěže bylo v pátek 11. 9. 2009 v 17:45 na pódiu na Valdštejnově náměstí.

Patron festivalu

„Celý život se odvíjí od dětství.
A pokud máte krásné, hezké dětství,
tak nic nebrání tomu,
abyste měli krásný a hezký život.”

šupem nahoru